MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do udziału w mobilnej grze domowej „Zemsta Strzygi. Gra mobilna”. 

Na początku istniały tylko światło i bezkresne morze. Jednak świat się zmienia i nic nie jest już takie, jak kiedyś. Niewielu pamięta dziś o dawnych bogach, którzy stworzyli ten świat. Nieliczni pamiętają imiona pomniejszych bóstw, które opiekowały się lasami, rzekami i rozstajnymi drogami. 

Zazwyczaj przygotowujemy dla Was gry miejskie, ale w tym wyjątkowym czasie Mediateka proponuje grę domową „Na zdrowie!”. Gra uczy ochrony zdrowia nie tylko w czasie pandemii, ale przede wszystkim podczas wykonywania zwykłych czynności na co dzień.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. wszystkie biblioteki, w tym Mediateka pozostaną zamknięte do odwołania.

Wprawdzie z wiadomych powodów drzwi Mediateki są zamknięte dla czytelników, ale w środku książki nadal stoją na półkach. Szukamy możliwości ich udostępnienia i wzorem innych bibliotek proponujemy od dziś usługę skan do domu.

W związku z sytuacją epidemiologiczną wstrzymujemy zwroty wypożyczeń przez trezor. Terminy zwrotów wypożyczeń nieprzeterminowanych zostaną przesunięte na 30 kwietnia 2020 r.

Szanowni Państwo, z powodu zagrożenia koronawirusem Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu podjął decyzję o zawieszeniu od dnia 10 marca do odwołania wszystkich organizowanych imprez bezpłatnych dla użytkowników biblioteki (zajęcia w ramach Klubu Rodzica, DKK, imprezy rodzinne, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, zajęcia dla dzieci przedszkolnych, darmowe kursy, warsztaty, konkursy i inne). O przywróceniu wydarzeń będziemy informować Państwa na bieżąco.

Użytkownicy Mediateki we Wrocławiu mogą od teraz uczyć się 30 języków obcych dzięki dostępowi do platformy edukacyjnej Rosetta Stone® Library Solution od EBSCO Information Services. Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z serwisu w okresie testowym, od początku marca do końca maja 2020 r.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu wykupiła zasób e-książek w e-czytelni IBUK Libra, do których jest darmowy dostęp. Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki IBUK Libra prezentuje nowe funkcje. Są nimi cytowanie oraz tworzenie projektów pod prace dyplomowe i zaliczeniowe. Więcej informacji: https://www.facebook.com/IBUKLibraPWN

Audiosfera, pejzaż dźwiękowy, środowisko dźwiękowe, sound studies – o tym coraz częściej mówią naukowcy, badacze, artyści, ekolodzy. (Prawie) wszyscy jesteśmy słuchaczami. Nasza kolezanka, która pracuje w filii nr 8 MBP we Wrocławiu, studiuje „Dźwięk i audiosferę” Dźwięk i Audiosfera (Instytut Muzykologii, UWr) i pisze pracę o środowisku dźwiękowym w bibliotece. Co słychać w bibliotece? Czy biblioteka „brzmi” jak kiedyś, czy coś się zmieniło? Jakie dźwięki kojarzą się z biblioteką? Jakie dźwięki w bibliotece lubisz? Bywasz w bibliotece - pomóż i wypełnij anonimową ankietę na stronie lub w bibliotece. Zachęcamy!

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony