MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


W czwartek 19 września o godz. 18.00 zapraszamy do Mediateki na pierwsze z cyklu spotkań „WY,TŁUMACZĘ”. Wydaje się, że wiemy zdecydowanie za mało o chorobach psychicznych, a jeszcze mniej o tym, jak wygląda codzienność z perspektywy osoby chorej psychicznie. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z osobą chorą na schizofrenię oraz lekarzem psychiatrą zarówno o czysto ludzkich, jak i medyczno-naukowych aspektach przeżywania choroby. Organizatorem jest zespół projektu „WY,TŁUMACZĘ”, czyli grupa przyjaciół, którzy w ramach wolontariatu angażują się w jego organizację.

Zapraszamy do Mediateki na wystawę fotografii autorstwa Joanny Suppan. Będzie można obejrzeć zdjęcia z serii Ziemia oraz Odpady. Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia Mediateki na poziomie –1 w dniach od 18 września do 10 października 2019 r. Wernisaż odbędzie się w piatek 20 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Ile razy uwierzyłeś w nieprawdziwe informacje, na które natknąłeś się w mediach, a w szczególności w Internecie? Czy zdajesz sobie sprawę, jak niebezpieczny jest fake news i czym właściwie on jest? Zaszczep się na fake newsa i zapisz się na bezpłatne warsztaty organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną 28 września w godz. 10:00-14:00 w Mediatece (poziom -1).

Informujemy, że skończył się dostęp do serwisu Legimi, ponieważ wyczerpał się zakupiony przez MBP we Wrocławiu limit stron na 2019 rok. Zapraszamy do Mediateki po książki tradycyjne i audiobooki, filmy, muzykę, gry planszowe. Zachęcamy także do korzystania z innych platform umożliwiających dostęp do pozycji książkowych: IBUK Libra i EBSCO.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią nowości. Szczególnie polecamy nowości książkowe oraz audiobooki. Wśród nowych pozycji z pewnością znajdą coś dla siebie fani kryminałów, reportaży, powieści obyczajowych czy biografii.

Zapraszamy do Mediateki po kody dostępu do platformy EBSCO. Ze zbiorów będzie mozna korzystać do 1 maja 2020 r.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony