MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 12–18
wtorek 10–16
środa 12–16
czwartek 12–18
piątek 10–16
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa


Zapraszamy do Mediateki na wystawę stworzoną przez artystów z Estonii, Łotwy i Litwy, bałtyckich ilustratorów opowieści o wilkach i wilkołakach. Wystawa zagości u nas dzięki uprzejmości Ambasady Estonii w Polsce. Będzie ją można oglądać w godzinach otwarcia Mediateki na poziomie –1 w dniach 1–31 grudnia 2018 r. Wstęp wolny.

Ideą tej wystawy, stworzonej przez artystów z Estonii, Łotwy i Litwy, jest nadanie nowego wizerunku i formy od dawna znanemu tematowi wilkołaków, który zawsze był popularny w kulturze europejskiej. Wilkołak, którego zobaczymy na wystawie, najprawdopodobniej niewiele ma wspólnego ze stworzeniem, które spotykamy w mitach i legendach z przeszłości, przedstawianym głównie jako człowiek mający pakt z diabłem. Okaże się, że wilkołak widziany naszymi oczami to wyjątkowo silny charakter, osobnik wyrosły pośród naszej bujnej przyrody, który tak umiejętnie zmienia swój wygląd, że nie raz zaskoczy nas wszystkich i oczaruje świat swoją niezłomną witalnością.

Trzy kraje bałtyckie, skąd pochodzą ilustracje, są bogate w lasy, dziewiczą przyrodę i pocztówkowe krajobrazy; w ten sam sposób tradycja i oryginalność łączy się również w sztuce, a osobliwy mistycyzm zawsze był jej częścią. Dzięki bogatemu wyrazowi artystycznemu i różnorodnym technikom bałtyccy ilustratorzy tworzą nową wersję tematu, który jest głęboko zakorzeniony w kulturze i tradycjach narodów Europy.

Anna Vaivare

Anna Vaivare

Mrzljak Lucija01

Lucija Mrzljak 

Balbat Made

Made Balbat 

Gundega Muzikante

Gundega Muzikante

 Viik Urmas. Must libahunt

 Urmas Viik

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony