MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


W sobotę 9 listopada o godz. 12.00 w Mediatece odbędą się „Warsztaty umierania”, które poprowadzi Katarzyna Boni. Warsztaty umierania to spotkanie, podczas którego uczestnicy na nowo odkrywają radość życia. To oparte na storytellingu doświadczenie odchodzenia. Ich uczestnicy słuchają historii umierającego człowieka i w trakcie jej trwania symbolicznie rozstają się z ważnymi dla siebie osobami, marzeniami i rzeczami. Ta symulacja pozwala w bezpiecznych warunkach doświadczyć straty i zrozumieć, co tak naprawdę – dla każdego z nas – jest w życiu najważniejsze. Zapisy na warsztaty są zamknięte. 

W warsztatach umierania („Shi no taiken ryokou”, czyli podróży-doświadczeniu śmierci) Katarzyna Boni uczestniczyła w Japonii, podczas zbierania materiału do swojej książki „Ganbare! Warsztaty umierania”. Prowadził je japoński mnich, Tetsuya Urakami, którego zainspirowały amerykańskie hospicja. To tam wolontariusze przechodzą szkolenia, które pomagają im lepiej zrozumieć emocje podopiecznych. Japońscy mnisi zmienili formułę warsztatów tak, żeby pozwalała każdemu zetknąć się z własną śmiertelnością. Ale też, żeby pokazać, co jest tak naprawdę w życiu ważne. W swoich warsztatach autorka czerpię z tego, czego nauczyła się od japońskich mnichów i dodaję własne elementy. Do tej pory prowadziła je w Polsce i w Indiach – dla grup kilku i kilkudziesięcioosobowych, dla znajomych i nieznajomych. Po każdym spotkaniu słyszy, że to ważne doświadczenie, które z jednej strony pomaga otworzyć się na rozmowę na trudne tematy, a z drugiej – otwiera na własne marzenia. Niektórzy twierdzili nawet, że warsztaty zmieniły ich życie.
Katarzyna Boni – autorka „Ganbare! Warsztaty umierania”, opowieści o tym, jak Japończycy radzą sobie z traumą po potrójnej katastrofie z 2011 roku. Książka została nagrodzona Gryfią (w 2017 roku). Nominowana była również do nagrody im. Kapuścińskiego, nagrody Conrada i Travelerów. Więcej o wydarzeniu na FB.

 

umieram jeden

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English

Początek strony