MEDIATEKA

piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa

Zapraszamy do Mediateki na cykl wystaw OBLICZA KOMIKSU – od 12 listopada do 23 grudnia. „Oblicza komiksu” prezentują grafików i malarzy, którzy tworzą komiksy i dla komiksu, a ich prace przełamują schematy postrzegania graficznej strony komiksu. Wystawy będą przedstawiały ok. 50 plansz w formacie 33x48 cm, z ilustracjami i okładkami pochodzącymi z publikowanych w Polsce komiksów. Zapraszamy!

TIM SALE – amerykański rysownik komiksu, który wraz z Jephem Loebem stworzył jedne z najciekawszych historii o Batmanie – Długie Halloween, Mroczne Zwycięstwo, Catwoman – Rzymskie wakacje, które ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Mucha Comics. (od 12 listopada do 25 listopada)

SHAUN TAN – australijski rysownik, ilustrator, laureat Oscara, którego prace słyną z surrealistycznych, przywodzącymi na myśl marzenia senne, ilustracji do książek o tematyce społecznej, politycznej i historycznej. Jego książki „Przybysz” „Opowieści z najdalszych przedmieść”, „Regulamin na lato”, „Zgubione, znalezione” ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu. (od 26 listopada do 12 grudnia)

JAMES JEAN – amerykański malarz, pochodzący z Tajwanu, twórca wielu okładek do komiksów wydawnictwa DCComics, laureat wielu nagród, w tym 7 statuetek Eisnera. Jego okładki ilustrują serię Baśnie, która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont.  (od 13 grudnia do 23 grudnia)
Organizatorem jest Andrzej Jarczewski i fundacja ALIAS, gospodarzem i współorganizatorem Mediateka Wrocław.

Załączniki:
Pobierz plik (ObliczaKomiksuPlakatMaly2.jpg)Plakat183 kB

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English