MEDIATEKA

piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu udostępnia swoim czytelnikom możliwość bezpłatnego wypożyczania ebooków! Każdy posiadacz naszej elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do 12 000 ebooków znajdujących się w ofercie serwisu Legimi. Zapraszamy do Mediateki i innych filii MBP.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy posiadający kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.com/mbp/. Następnie można wypożyczać książki, pobierając je w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Kod ważny jest przez miesiąc od daty aktywacji. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod (o ile placówka wykupi dostęp na kolejny okres).

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli przed upływem miesiąca otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline.

Kody dostępu do Legimi można otrzymać w 7 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu:
Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Filia nr 4, ul. Wieczysta 105
Filia nr 5, ul. Namysłowska 8 (Biblioteka Grafit)
Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10
Filia nr 29, ul. Reja 1
Filia nr 57, ul. Szewska 78
Filia nr 58, pl. Teatralny 5 (Mediateka)

Newsletter MBP

Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

About Mediateka in English