MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Szkolny Broker Infomacji i Broker Informacji Junior to konkursy dla młodzieży i dzieci ze szkół wrocławskich. Patronat honorowy nad konkursami Broker Infomacji co roku obejmuje Uniwersytet Wrocławski – Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa.
Konkursy realizowane są w dwóch etapach. Etap szkolny odbywa się w poszczególnych szkołach, pod okiem szkolnych koordynatorów, którzy przygotują zadania sprawdzające umiejętności wyszukiwania informacji ze źródeł bezpośrednich, katalogów bibliotecznych i Internetu.


SzkolnyBrokerInformacji500

 

Najlepsze drużyny biorą udział w etapie międzyszkolnym, który odbywa się w Mediatece. Zadaniem uczniów jest wyszukanie w wyznaczonym czasie informacji i udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania przygotowane przez pracowników MBP we Wrocławiu. Uczestnicy konkursu muszą  wykazać się zarówno wiedzą jak i umiejętnością posługiwania różnymi katalogami bibliotecznymi oraz sprawnością wyszukiwania informacji za pomocą wyszukiwarek internetowych. Punktacji podlegają podanie prawidłowej i pełnej odpowiedzi wraz z opisem bibliograficznym źródła oraz  wykonanie zadań w oznaczonym czasie. Wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie zdobędzie najwięcej punktów.

Współorganizatorem Szkolnego Brokera Infomacji jest Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych we Wrocławiu.

Finał konkursu Broker Informacji Junior, Mediateka, 27 marca 2019 r.
Finał konkursu Szkolny Broker Infomacji, Mediateka, 3 kwietnia 2019 r.

Partnerzy:


HydropolispPARTNERZY 

Centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. 

 

Przejscie logo

 


 

Koordynator konkursów:
Emilia Kubacka
ekubacka(at)biblioteka.wroc.pl
tel.: 713471268, 713471282

 

 

Początek strony