MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Istniejemy od 25 czerwca 2004 roku, dzięki projektowi Fundacji Bertelsmanna, ogromnemu wsparciu ze strony miasta Wrocław oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Jesteśmy pierwszą multimedialną biblioteką dla młodych czytelników, mającą w swojej ofercie zarówno bogaty księgozbiór, jak również multimedia.

W zbiorach multimedialnych Mediateki czytelnicy znajdą: filmy DVD i BLU-RAY, płyty muzyczne, audiobooki, gry planszowe oraz elektroniczne programy edukacyjne. Od niedawna posiadamy dostęp do elektronicznej bazy książek - Ibuków, z której korzysta wielu naszych czytelników. Dbając o potrzeby czytelników zapewniamy im możliwość szybkiego i kompleksowego uzyskania informacji przy punkcie informacyjnym, bezpłatnego dostępu do stanowisk komputerowych z Internetem oraz zwrotu wypożyczeń do całodobowej wrzutni (trezora). Wyróżniającym nas dodatkowo elementem jest Language Cafe - bezpłatna kafejka językowa, prowadzona przez native speakerów i lektorów. Jako miejsce przyjazne, otwarte i tolerancyjne jesteśmy zaangażowani w różne projekty społeczne, na przykład Żywa Biblioteka. Organizujemy wystawy, festiwale oraz spotkania autorskie. Nasi czytelnicy uważają za najbardziej atrakcyjne: wypożyczanie mediów elektronicznych, całodobowy zwrot wypożyczeń oraz nowoczesny charakter wnętrza biblioteki.

Naszym celem jest stworzenie przyjaznej dla ludzi młodych przestrzeni wymiany myśli i poglądów, gdzie mogliby realizować ważne dla nich projekty oraz pogłębiać swoje pasje i zainteresowania. Staramy się, aby czytelnicy byli zawsze zadowoleni z oferowanych im usług i chętnie do nas wracali.
Zapraszamy do Mediateki! Odwiedź nas na naszym FanPage'u na Facebooku.
Dojazd: Mediateka usytuowana jest w samym centrum Wrocławia, przy Placu Teatralnym, naprzeciwko Teatru Lalek i Parku Staromiejskiego. Niedaleko ul. Świdnickiej i Opery Wrocławskiej.  Dojechać do nas można komunikacja miejską od strony ul. Powstańców Śląskich i Arkad tramwajami 6 i 7, od strony pl. Dominikańskiego tramwajem 17.
 
Galeria wydarzeń 2019 r.
 
 
Galeria wydarzeń 2018 r.
 
 
Galeria wydarzeń 2012-2017 r.


 
 

Mediateka galeria

About Mediateka in English

Początek strony