MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–18
wtorek 10–18
środa nieczynne
czwartek 10–18
piątek 10–18
sobota nieczynne

Trezor – wrzutnia całodobowa


Za nami I edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego „Równoleżnik Zero”, która odbyła się w dniach 12-14 kwietnia 2012 w Mediatece, Bibliotece Turystycznej oraz MultiCentrum. Frekwencja przerosła wszelkie nasze wyobrażenia.

Festiwal otworzyła córka naszego patrona Pani Ewa Budrewicz – Wałaszewska, która przybliżyła nam sylwetkę swojego ojca, wspaniałego podróżnika. Agnieszka Drobna opowiadała o „Peru-z pępka świata do slumsów”. Pomysłodawca festiwalu Tomasz Błoński mówił nam o Mauretanii. W tym samym czasie w Bibliotece Turystycznej odbyło się spotkanie z Filipem Springerem, autorem „Miedzianki”. Pierwszy dzień imprezy zakończyli chłopcy z ekipy „Busem przez świat”, którzy szczegółowo opisali nam swoją wyprawę. Ich prezentacja zwyciężyła w konkursie publiczności.

Drugi dzień obfitował w relacje z podróży: Agnieszki Latochy po Islandii, Arkadiusza Wyrostka z Etiopii, Łukasza Kędzierskiego po Indonezji oraz Piotra Wujdy po Meksyku. Odbył się również pokaz filmu „Heremakano” i wykład „Dlaczego Polacy boją się podróżować po krajach arabskich”. Na zakończenie dnia zaprezentowaliśmy stroje afrykańskie, przygotowane przez Tomka Błońskiego.

Ostatni dzień Festiwalu przeznaczony był dla rodzin: warsztaty gier afrykańskich, prowadzone przez Stowarzyszenie Wielosfer; rodzinna relacja Kotełków „Jak podróżować z dziećmi w wieku szkolnym”; pokaz parzenia Yerba Mate. Łukasz Braun przybliżył nam kraj wróżbitów i znachorów Mali a Arkadiusz-Wyrostek — Bangladesz. Marcin Wilkowski poprowadził warsztaty fotograficzne, cieszące się ogromnym powodzeniem. Do Nowej Zelandii zaprosił nas Jarek Sępek.

Na finał Festiwalu to — występ zespołu FOLIBA, grającego na bębnach afrykańskich.

Podczas trwania Festiwalu naszą stronę internetową odwiedziło prawie 19 tysięcy osób! W konkursach na Facebooku wzięło udział kilkuset internautów. Dziękujemy publiczności za liczne przybycie

Początek strony