MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa 


Sezon na podróżowanie trwa cały rok, dlatego w kwietniu 2016 Miejska Biblioteka Publiczna: Mediateka (pl. Teatralny 5) i Biblioteka Turystyczna (ul. Szewska 78) zaprasza na coroczne spotkanie z globtroterami. Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero przyciąga osoby dla których podróżowanie to sposób na życie. W tym roku Wrocław pełni rolę Europejskiej Stolicy Kultury, dlatego zaproszeni prelegenci w dniach 7-9 kwietnia pokazali uczestnikom Festiwalu swój sposób na Europę.

3 dni festiwalowe wypełnione były prelekcjami, warsztatami, spotkaniami, pokazami zdjęć oraz atrakcjami dla najmłodszych. Niepowtarzalną atmosferę festiwalu tworzyli „ludzie przygody”, czyli osoby, dla których stan „bycia w drodze” jest życiową pasją. Obecność na festiwalu, to gwarancja wysłuchania wielu fascynujących opowieści. Wielu z nich podróżuje do najdalszych i niedostępnych dla przeciętnego turysty zakątków Europy, poza utartymi szlakami, pokonując własne słabości i przeciwności losu. Ich determinację wynagradzają niezwykłe spotkania z ludźmi, obcowanie z inną kulturą oraz przebywanie wśród pięknej dziewiczej przyrody.

Miejsca, w których odbywał się festiwal, czyli Mediateka i Biblioteka Turystyczna przez 3 dni stały się także ośrodkami  wymiany doświadczeń podróżniczych, praktycznych porad i cennych wskazówek. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik znalazł interesującą go formę podróżowania, biorąc pod uwagę doświadczenia prelegentów i różnorodność środków transportu używanych przez nich w czasie podróży. 


http://rownoleznikzero.pl/

Program Festiwalu:Początek strony