MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


Mediateka uczestniczy w Akcji 1. MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA nowego programu Erasmus+ 

Wrocław Municipal Library and Foundation for Sustainable Development (Fundacja EkoRozwoju) invite you to join their EVS project „Climate for Change!”. Deadline for application: 29th October 2018.

Mobilność młodzieży:

Wolontariat Europejski (European Voluntary Service – EVS)

Wolontariat może być świetnym wstępem do kariery zawodowej, oderwaniem od codzienności, sposobem na spełnienie swoich ambicji lub idealną odpowiedzią na potrzebę uczynienia czegoś bezinteresownego dla innych nie w swoim kraju, lecz za granicą. Nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji – wystarczy chęć do działania.

Grupą docelową są młodzi ludzie w wieku 18 - 30 lat.

W ramach Wolontariatu Europejskiego młodzież:

  • pomaga przy realizacji projektówna rzecz społeczności lokalnej, dotyczą one zagadnień: środowisko naturalne, kultura i sztuka, zajęcia z dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi, działania przeciwko rasizmowi, ksenofobii, narkomanii, informacja europejska, sport i rekreacja, bezrobocie i inne.
  • poznaje inną kulturę i język.
  • zyskuje nowe doświadczenia oraz nawiązuje międzynarodowe znajomości.

Działania wolontariuszy nie przynoszą zysku i nie stanowią zastępstwa pracy etatowej.

 

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy w tym m. in. program „Młodzież w działaniu”. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020.Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.


 

 

Kontakt Wolontariat Europejski

Martyna Gontarz

Koordynator Wolontariatu Europejskiego w Mediatece
mediateka@biblioteka.wroc.pl

tel. 71 347 12 68, 71 347 12 82

Wolontariusze

Nowych wolontariuszy EVS będziemy gościć w 2018 roku. Wypatrujcie ich niebawem!

Początek strony