MEDIATEKA

FILIA nr 58 MBP we Wrocławiu
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń do nas:
713471268
713471282

  

ZAPRASZAMY

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Trezor – wrzutnia całodobowa


W dniach 14–15 grudnia odbyła sie zimowa edycja Żywej Biblioteki. Można było porozmawiać z 32 Żywymi Książkami i posłuchać ich historii. Aż 188 osób wypożyczyło na rozmowę jedną z Żywych Książek! Odbyło się 309 ważnych rozmów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

W dniach 8-9 czerwca Żywa Biblioteka Wrocław dołączyła do 12 Żywych Bibliotek w Polsce, które w ramach Nocy Bibliotek przypuściły atak na uprzedzenia! Wrocław dołączył do innych miast, które w ramach ogólnopolskiej akcji Żywe Biblioteki na Noc Bibliotek również zaprosiły swoich mieszkańców do rozmów z Żywymi Książkami, czyli przedstawicielami mniejszości kulturowej, etnicznej, religijnej, społecznej, zawodowej borykającymi się ze stereotypami. Miasta, które wzięły udział w akcji to: Oława, Sokolniki, Trzebinia, Wałbrzych, Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Sopot, Jaworzno, Giżycko, Łódź i Oleśnica.

We Wrocławiu zaprosiliśmy do rozmów z rekordowo dużym Księgozbiorem, wśród którego czytelnicy znaleźli tytuły takie jak: Katechetka, Rosjanka, Ukrainiec, Ukrainka, Mama dziecka niepełnosprawnego, Os. niepełnosprawna ruchowo, Ksiądz, Białorusinka, Os. z zaburzeniami osobowości, Ateista, Cyganka/Romka, Syryjczyk, Lesbijka, Syryjski Uchodźca, Żyd, Os.niewidoma, Mama geja, Trzeźwiejący Alkoholik, Freeganin, Os. z depresją, Były Więzień, Ksiądz, Os. ciemnoskóra, Osoba HIV +, Były Bezdomny, Policjantka. Po raz pierwszy w naszej Żywej Bibliotece pojawią się tytuły: Były Neonazista, Osoba otyła, DDA [Dorosłe Dziecko Alkoholika], Para + - [Związek osoby zakażonej wirusem HIV z osobą niezakażoną], Os. Niesłysząca z implantem ślimakowym, Były Świadek Jehowy. Wydarzeniami towarzyszącymi obchodom Nocy Bibliotek był warsztat języka migowego oraz pokaz filmowy.

Patronaty honorowe: Prezydent Wrocławia, Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Diversja i MBP Mediateka.

ZB plakat

Początek strony