Komiksowe warsztaty dla dorosłych z Rochem Urbaniakiem zaczną się w sobotę, 24 sierpnia o godzinie 11. Trzeba się na nie zapisać, a liczba miejsc jest ograniczona, więc zwlekać nie warto (zapisy telefonicznie lub mailowo: 71 347 12 63 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zaproszone są osoby w wieku 19-49 lat, zapisy prowadzimy od 1 sierpnia. Udział bezpłatny.

Bieganie poprawia sprawność, zapewnia dobre samopoczucie, wzmacnia zdrowie, pomaga  zrzucić zbędne kilogramy. Warto też biegać dla czystej przyjemności! Biegać można wszędzie— i to przez cały rok.  Polecamy książki, które pomogą rozpocząć i kontynuować przygodę z bieganiem.

 Wielbicielom wszelakich podróży polecamy kilka książek podróżniczych wybranych z bogatej oferty bibliotek . Zapraszamy do buszowania w księgozbiorze i odkrywania coraz to innych fascynujących książek.

100 najlepszych książek dla nastolatków. Amerykańskie National Public Radio zachęciło słuchaczy do udziału w głosowaniu na najlepsze książki dla młodzieży. Swoją opinię na internetowych stronach NPR wyraziło ponad 75 tysięcy osób. W ten sposób powstała lista 100 najlepszych książek dla nastolatków. Większość tytułów wydanych zostało także po polsku, wiele z nich znalazło się tez na listach polecanych przez nas książek lub polecanych przez naszych czytelników.
Prezentujemy pierwszych 25 tytułów zestawienia. Mam nadzieję, że znajdziecie coś ciekawego dla siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi w naszej bibliotece książkami dla młodzieży:

oraz częściej powstają  minifabuły, teledyski, a nawet animacje polecające nowe książki.
Zapraszamy do obejrzenia filmowych zwiastunów książek dla młodzieży lub trailerów filmów zrealizowanych na podstawie książek:

Wstąp do biblioteki i oceń przeczytane książki! Zapraszamy! W czterech bibliotekach (Filia nr 16, ul. Kolista, Filia nr 29, ul. Reja 1/3, Filia nr 40 ul. Przybyszewskiego 59 i Filia nr 44 ul. Powstańców Śl. 210) można po przeczytaniu zrecenzować książkę przybijając pieczątkę. Do wyboru pieczątki z napisami: „Hit”, „Kit” i „OK”.

Zapraszamy do naszych bibliotek miłośników komiksów.  W Mediatece (pl. Teatralny 5) i  Filii nr 42 (ul. Serbska 5) znajdują się najbogatsze kolekcje komiksów europejskich, amerykańskich,  japońskiej mangi a także książki o historii komiksów i technikach rysowania:

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.
Początek strony