W roku 2019 stworzony został nowy Regulamin korzystania z MultiCentrum. W związku z tym zaktualizowane zostały treści dokumentów takich jak: Zgoda opiekuna, Karta uczestnictwa oraz Cennik opłat. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią i do pobierania. Wszystkie dokumenty znajdują się w załączniku.

Informujemy, że 16 listopada 2019 r. Klub Konstruktora się nie odbędzie. Obowiązuje tylko oferta na zapisy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rodzinną na listopad! 

26 października zapraszamy do MultiCentrum na HALLOWEEN’owe warsztaty animacji poklatkowej. Wykorzystamy nowe technologie, klocki K’nex oraz inne przydatne materiały do stworzenia straaaaaaasznie fajnych animacji z okazji HALLOWEEN. Pokażemy wam również edukacyjne gry i aplikacje w Halloween’owym klimacie. Zapisy od 17 października 2019 r.

Zapisy do MultiCentrum na grudzień, styczeń i luty ruszają 6 listopada (środa) 2019r. od godziny 8.30. Prosimy o kontakt telefoniczny: 71 364 69 66. Serdecznie zapraszamy klasy wszystkich poziomów! Odpłatność za uczestnictwo w zajęciach wynosi: 5 zł od Ucznia. Oferta MultiCentrum jest także realizowana w ramach projektu SZKOŁA W MIEŚCIE.

Zapisy do MultiCentrum na nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczynamy 26 sierpnia (poniedziałek) 2019 r. od godziny 8.15. Prosimy o kontakt telefoniczny: 71 364 69 66. Serdecznie zapraszamy!

27 lutego w MultiCentrum odbył się finał projektu „3D – DRUKUJ DOTKNIJ DOŚWIADCZAJ” z udziałem wyjątkowych gości – dzieci z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 13 dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu wraz z Rodzicami i Nauczycielami, pod opieką Pani Dyrektor Teresy Majeran i bibliotekarki, Pani Marii Szulc. Tego dnia nasi goście po raz pierwszy mogli dotknąć i doświadczyć gry memory wydrukowanej na drukarce 3D, którą otrzymaliśmy w ramach wygranego projektu w konkursie „Fajny Granty T-Mobile 2018”. Zarówno dzieci, jak i dorośli z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem odkrywali kolejne płytki z wizerunkami zwierząt, wsłuchując się w odgłosy, jakie wydają. Nasi goście docenili również możliwość udziału dzieci niewidomych w ofercie kulturalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Projekt 3D – DRUKUJ DOTKNIJ DOŚWIADCZAJ, w którym tworzymy drukowane na drukarce 3D dźwiękowe memory dla dzieci z dysfunkcjami wzroku, trwa w najlepsze. Odbyło się już pięć warsztatów graficzno-dźwiękowych z udziałem dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy słuchają, nagrywają, projektują, bawią się grafiką i dźwiękiem, otwierają umysły na nowe doznania estetyczne; słowem - praca wre!

Projekt realizowany w ramach konkursu Fajne Granty T-Mobile i CoderDojo.

„3D – DRUKUJ DOTKNIJ DOŚWIADCZAJ” to projekt, dzięki któremu MultiCentrum wzbogaciło się o drukarkę 3D firmy Skriware w ramach programu grantowego Fajne Granty T-Mobile i CoderDojo.
Nasz pomysł polega na wykorzystaniu druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu „memory” dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt obecnymi w muzyce historycznej i współczesnej. To wpłynie na charakter multisensorycznego doświadczenia w naszych działaniach.

Informujemy czytelników i użytkowników MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu o wprowadzeniu zmian z dniem 11 lutego 2019 roku:

Oferty PŁATNE:

• Warsztaty dla zorganizowanych grup szkolnych / 5 zł od ucznia; nauczyciele i opiekunowie wstęp bezpłatny
• Specjalne oferty sobotnie realizowane w ramach Makerspace (Miejsca kreacji w MultiCentrum) / 10 zł od uczestnika / opiekunowie wstęp bezpłatny
• Oferty kreowane na specjalne okazje, np. urodziny w MultiCentrum / od 150 zł – do 350 zł za sytuację / szczegóły do ustalenia z kierownikiem MultiCentrum

Środki pozyskane z opłat zostaną w całości przeznaczone na materiały potrzebne do realizacji warsztatów/zajęć.

Oferty BEZPŁATNE:

• Warsztaty dla zorganizowanych grup szkolnych realizowane w ramach projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych np. pozyskanych z Programów MKiDN / szczegóły na stronie.
• Klub Konstruktora „Po lekcjach” / realizacja: poniedziałki, wtorki i piątki w czasie 14.30 – 16.00 / szczegóły na stronie.
• Rodzinny Klub Konstruktora realizowany w ramach oferty sobotniej.
Nowy Regulamin MultiCentrum wraz z informacją na temat sposobu płatności zostanie zamieszczony na miesiąc przed wprowadzeniem oferty płatnej.

Klasy szkolne zapisane przez koordynatorów szkolnych na cały rok szkolny 2018/2019 we wrześniu 2018 roku w ramach projektu „Szkoła w mieście” nie wnoszą opłat w tym roku szkolnym.

Początek strony