„3D – DRUKUJ DOTKNIJ DOŚWIADCZAJ” to projekt, dzięki któremu MultiCentrum wzbogaciło się o drukarkę 3D firmy Skriware w ramach programu grantowego Fajne Granty T-Mobile i CoderDojo.
Nasz pomysł polega na wykorzystaniu druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu „memory” dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt obecnymi w muzyce historycznej i współczesnej. To wpłynie na charakter multisensorycznego doświadczenia w naszych działaniach.

Projekt 4-etapowy, realizowany będzie w terminie: listopad 2018 – luty 2019, którego ukoronowaniem będzie prezentacja gry powstałej jako efekt prac dzieci i młodzieży podczas finału projektu:


• Etap I (listopad): Stworzenie przez dzieci projektów graficznych zwierząt inspirowanych utworami muzycznymi z muzyki poważnej.

• Etap II (listopad 2018– styczeń 2019): Warsztaty muzyczne, polegające na samodzielnym stworzeniu minikompozycji potrzebnych do udźwiękowienia klocków z motywami zwierząt wydrukowanych na drukarce 3D, które finalnie połączone zostaną w jedną, spójną całość, tworząc swoistą, interaktywną grę z wykorzystaniem autorskiego oprogramowania. Karty gry w wydruku 3D przy dotknięciu będą wydawały dźwięki związane z ilustracjami na kartach za pomocą kamery-sensora.

• Etap III (styczeń-luty): Warsztaty druku 3D dla młodzieży gimnazjalnej, podczas których uczestnicy przeniosą prace graficzne do środowiska trójwymiarowego i przygotują je do druku 3D.

• Etap IV ( luty 2019): Finał projektu – prezentacja gry przy udziale uczestników projektu i dzieci z dysfunkcją wzroku.

Uprzejmie prosimy Nauczycieli, którzy biorą udział w Projekcie, o wydrukowanie i przyniesienie na zajęcia podpisanej przez opiekuna prawnego zgody na wykorzystanie wizerunku dziecka w ramach Projektu.

Oferta bezpłatna.

Zgoda w załączniku.

 

Kontakt:
Małgorzata Karpicka,
Instruktor MultiCentrum MBP we Wrocławiu
MultiCentrum2
ul. Powstańców Śląskich 210
Wrocław
tel. (71) 364-69-66
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tmobile

dojo

Załączniki:
Pobierz plik (ZGODA OPIEKUNA PRAWNEGO.doc)Zgoda35 kB
Początek strony