NA TROPIE AFRYKAŃSKICH ZWIERZĄT – Podróż po Afryce z Ozobotem (KLASY I-II SP)

„Baśnie afrykańskie” to inspiracja do rozmowy na temat zwierząt żyjących w Afryce. Podczas zajęć dzieci zbudują z klocków K’nex różne modele zwierząt. Będzie także okazja do zaprogramowania podróży „Safari z Ozobotem”.

DLACZEGO GWIAZDY MIGOCZĄ? Podróż w Kosmos z Ozobotem (KLASY I-II SP)

Jak wygląda higiena w kosmosie? Jak zachowa się mokry ręcznik wykręcony w stanie nieważkości? Co jedzą kosmonauci, jak się ubierają i poruszają w ciasnych pomieszczeniach stacji kosmicznej? Programowanie kolejności planet i konstruowanie pojazdów do eksploracji Kosmosu.


PODBIEGUNOWE OPOWIEŚCI. Zajęcia z Ozobotem (KLASY I-II SP)

Śladami pierwszych odkrywców najzimniejszego kontynentu na świecie. Uczestnicy zajęć poznają mieszkańców i zwierzęta Arktyki i Antarktydy. Temat łączony z programowaniem za pomocą Ozobotów.

 

W MORSKICH GŁĘBINACH (KLASY II–III SP)

Razem z Ozobotem przemierzymy głębiny Bałtyku i zastanowimy się, jakie zwierzęta tam spotkamy. Czy tylko flądra i dorsz to mieszkańcy naszego morza? Propozycja zajęć dla tych, którzy chcieliby poznać fascynujący, podwodny świat Bałtyku. Podczas zajęć skorzystamy z Ozobotów, zadań na stronach WWW oraz klocków K’nex.

 

MECHANICZNE INSTRUMENTY (KLASY II-VIII SP)

Od kurantów i pianoli, poprzez pozytywki aż do Arduino! Zbudujemy pozytywkę z klocków K'nex, która zagra dzięki sensorom ultradźwiękowym Arduino. Brzmi skomplikowanie? U nas wszystko jest możliwe!


ROBOT ŚPIEWAK (KLASY III-VIII SP)

Czy roboty potrafią śpiewać? Podczas warsztatów wybudujemy roboty według swoich własnych pomysłów i udźwiękowimy w taki sposób, że będą śpiewały, szumiały, szmerały, warczały... Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Początek strony