Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

fcb logo male

instagram logo

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

13 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy komiksu „Już nigdy nie będziesz sam”, będącego pierwszą wspólną pracą Pawła Rzodkiewicza i Jakuba Kwiatkowskiego. Twórcy poznali się na warsztatach sztuki komiksowej w grudniu 2017 roku i od tamtej pory postanowili związać się planami artystycznymi na najbliższych pięć dekad (co najmniej). Scenariusz powstawał w późne listopadowe wieczory 2017 roku, pod wpływem traumatycznych emocji. To tyle o scenariuszu. Jeśli natomiast chodzi o rysunki to Kuba rozpoczął tradycyjnie: od storyboardu w dużym detalu, następnie szkice i tusz, dodatkowo posłużył się kalką i tam wycieniował tła ołówkiem.

W lutym zapraszamy na kolejne zajęcia z programowania prowadzone przez LNU.

W trakcie 30 minutowego wykładu postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak komputer może przechowywać obrazy, skoro przetwarza tylko zera i jedynki? Opowiemy czym są pixele, w jaki sposób oko widzi kolory oraz co to ma wspólnego z liczbami binarnymi. 
Wykład poprowadzi Paweł Sabat, osoba od wielu lat zainteresowana komputerami, absolwent Informatyki na Politechnice Wrocławskiej, pracownik jednej z Wrocławskich firm IT oraz trener w szkole programowania. Po wykładzie pokaże osobom chętnym sposób zamiany liczb dziesiętnych na binarne oraz binarnych na dziesiętne, a także odpowie na wszelkie pytania dotyczące systemów liczbowych.

W czasie ferii w ramach Centrum Działań Nieoczywistych w Przejściu zagości MATEMATYKA. Maturzystów zapraszamy na kurs oparty na autorskiej technologii CoSphere, prowadzony przez wykwalifikowanych mentorów z wieloletnim doświadczeniem w edukacji. Formuła kursu pozwala ocenić, z jakimi zagadnieniami matematycznymi masz największe problemy i dzięki temu szybko i skutecznie je zaadresować.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem pierwszą edycją tego wydarzenia oraz licznymi zapytaniami o powtórkę, organizujemy dla Was warsztat po raz drugi! 

21 stycznia 2020 r., o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy na galę ART JTM AWARDS 2019, która odbędzie się w Centrum Sztuk Performatywnych „Piekarnia" (Księcia Witolda 62-67, 50-203 Wrocław).
Podczas gali objętej Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka, młodzież podsumuje ubiegłoroczne projekty realizowane m.in w partnerstwie z Centrum Innowacji Przejście a także zaprezentuje wydarzenia planowane na rok 2020. Centrum Innowacji jest w tym roku oficjalnym dystrybutorem darmowych biletów na wydarzenie. Od 7 do 20 stycznia mogą Państwo zamawiać na stronie internetowej organizatora http://artjtm.com/art-jtm-awards-2019/ lub telefonicznie (505 754 105) i odebrać u nas dowolną liczbę biletów*.

Kamil Siudziński to wrocławski artysta, który bawi się konwencją i tworzy sztukę podobną do tej generowanej cyfrowo. Inspirację stanowią dla niego trendy w architekturze wnętrz, szuka pomysłów na Pinterest, w trendach modowych. Stara się tworzyć obrazy dopełniające wnętrza, świeże, „na czasie”. Swoje projekty przygotowuje w programach graficznych a powstały w ten sposób wstępny koncept przelewa na płótno. Maluje farbami akrylowymi na płótnie. Szczegóły prac malowanych na papierze podkreśla tuszami akrylowymi. Później nakłada bezbarwny werniks, by utrwalił je na lata. Cały proces trwa od kilku dni do kilku tygodni, ale zawsze sprawia artyście dużo radości i daje satysfakcję. Pragnie, aby ta radość obcowania ze sztuką towarzyszyła również odbiorcom jego artystycznych wizji.

Zapraszamy na warsztaty „Tworzenie aplikacji JavaScript”. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy w CI Przejście lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W zgłoszeniu należy podać nazwę kursu, datę i godzinę, imię, nazwisko, nr telefonu, nr karty bibliotecznej. Potwierdzenie uczestnictwa prześlemy w mailu zwrotnym.

Wykład poświęcony teorii koloru w dziedzinie fotografii, w szczególności modowej i ulicznej. Prelegentem będzie student Akademii Fotografii w Warszawie, Janek Ruchniewicz, który opowie jak pracować z kolorem, jak nim manipulować i czy zawsze warto tego koloru używać. Podczas prelekcji zaprezentowana zostanie teoria koloru oraz przybliżone pojęcie spektrum koloru (RGB) z przykładami użycia schematów narzędzia Adobe. Po części teoretycznej każdy uczestnik będzie miał możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Dlatego przynieście własny sprzęt do fotografii – aparat, telefon – cokolwiek, czym posługujecie się na co dzień. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2020 r., w godz. 17.00-19.00.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony