Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

Chcesz nauczyć się tworzenia wizualizacji w Blenderze? Zapraszamy na kurs do Centrum Innowacji Przejście. Prowadzenie: Szymon Styrczula - grafik 3D z wieloletnim doświadczeniem w branży gier mobilnych i wizualizacji architektonicznych.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w wiadomości proszę podać nazwisko, nr telefonu oraz nr karty MBP).

Chcecie ulepić bałwana lub sprawić, że w pochmurny dzień wyjdzie słońce? Pokażemy wam jak to zrobić na ekranie waszego komputera. Chętnych zaprosimy do wspólnej „zabawy” z małym, ale zarazem potężnym Arduino.

Czym różni się miłość online od miłości w „realu”? Co znaczy „seksting” i czy jest to współczesna forma flirtu? Czym są cyberstalking oraz cyberprzemoc? Dlaczego droga od miłości do nienawiści bywa krótka także w internecie? Jak randkowało się kiedyś, a jak randkuje się dzisiaj online? Co z miłością w cyberświecie ma wspólnego FOMO? Jak internet pomaga wzmacniać i utrzymywać relacje z naszymi bliskimi? O tym wszystkim rozmawiać będą uczestnicy naszego warsztatu.

[english below] Zrób pierwszy krok w świecie IT! Nie wiesz jak rozpocząć swoją przygodę w branży IT, chociaż bardzo tego chcesz? Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji w firmach IT? Chcesz porozmawiać ze specjalistami ze świata IT? Zapraszamy na spotkanie 9 lutego (sobota) do Centrum Innowacji Przejście. W godzinach 11:00-14:00 będziesz miał okazję wysłuchać historii ludzi z branży, a także porozmawiać z nimi i zadać nurtujące pytania.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia, które organizujemy podczas ferii! Kreatywne warsztaty z wykorzystaniem nowych technologii prowadzone będą od poniedziałku do piątku, w godz. 11.00-14.00. Można zgłaszać udział dziecka w wybrane dni. Harmonogram zajęć znajduje się poniżej...

Zapraszamy na warsztaty programowania: JavaScript oraz HTML i CSS! Ograniczona ilość miejsc – obowiązują zapisy! Zgłoszenia przyjmowane w CI Przejście lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać rodzaj kursu, datę i godzinę, imię, nazwisko, nr telefonu, nr karty bibliotecznej. Potwierdzenie uczestnictwa – mail zwrotny. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dostarczenie wypełnionej deklaracji, która jest dostępna, wraz z regulaminem, na tej stronie

W czwartki, w godz. 12.00-14.00, zapraszamy na warsztaty „Kampanii edukacyjno-informacyjnej z zakresu ochrony bioróżnorodności oraz ochrony jakości powietrza”. Wydarzenie realizowane przez dotlenieni.org – organizację aktywnie działającą na rzecz poprawy jakości powietrza, w partnerstwie z Urzędem Miasta Wrocław. Projekt dofinansowany jest ze środków UE. Podczas zajęć omawiane są tematy zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, bioróżnorodności woj. dolnośląskiego oraz problemów związanych z jakością powietrza.

Podsumowując rok działalności Centrum Innowacji Przejście, chcielibyśmy podzielić się poniższą infografiką. Najchętniej wypożyczaną grą 2018 roku była gra „Wsiąść do pociągu”. Najpoczytniejszym komiksem okazały się „Kroniki Jerozolimskie”, a najpopularniejszą książką o tematyce programistycznej była pozycja „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie”. Dziękujemy!

Bardzo miło nam poinformować, że przedstawiciele Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia otrzymali nagrodę Ministra Infrastruktury za najlepszą kampanię lokalną dużego miasta w polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018. Dla Przejścia to również ważne wydarzenie, ponieważ jesteśmy twórcami mobilnej gry miejskiej "W 240 minut dookoła Wrocławia", która stworzona została na potrzeby tego wydarzenia.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony