Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

fcb logo male

instagram logo

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

Robisz zakupy w sklepach internetowych? Płacisz on-line? Korzystasz z bankowości internetowej lub mobilnej? Masz konto w mediach społecznościowych? Korzystasz na co dzień z poczty elektronicznej? Przyjdź i posłuchaj. Dowiesz się m.in.: jak rozpoznać najczęstsze zagrożenia, jak ich unikać i jak na nie reagować, na co zwrócić uwagę przy operacjach finansowych on-line, co możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje dane i zadbać o prywatność informacji o sobie.

7 grudnia 2019 r., o godzinie 12.00 zapraszamy na URODZINOWE warsztaty!
Dlaczego jesteśmy w stanie pokroić jabłko? Co sprawia, że ciasto „rośnie”? Jaki jest wpływ temperatury na efekt końcowy? I dlaczego w zasadzie to ciasto jest smaczne? Przeanalizujemy przepis na robienie szarlotki. Zastanowimy się nad aspektami naukowymi. Rozwiniemy naszą wiedzę z zakresu fizyki, chemii oraz biologii. 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem dyżurów Wrocławskich Wolontariuszy IT, którzy pomogą wam rozwiązać problemy związane z komputerem, internetem czy aplikacjami.

Wycinki w termosie to minimalistyczne kolaże słowne tworzone z wycinków prasowych – gazet codziennych, tygodników publicystycznych, prasy plotkarskiej i poradnikowej, magazynów adresowanych do konkretnych grup odbiorców – często charakteryzujące się odwróceniem pierwotnego przekazu, zmianą zakładanego sensu. Bazują na ironii i absurdzie, ale znacznie częściej są nostalgiczne. Skłaniają do refleksji, oddają nastroje, próbują nazywać stany i oswajać emocje. Od 20.11 do 10.12 zapraszamy na wystawę słów wyjętych z kontekstu, które w nowych konfiguracjach nabierają nowego znaczenia.

Centrum Innowacji Przejście wraz z RoboKlocki zapraszają na cykliczne zajęcia z Lego®, podczas których rozbudzimy pasję i wiedzę z dziedziny robotyki oraz technologii. Ideą zajęć jest stworzenie teamu, który weźmie udział w Światowej Olimpiadzie Robotów (WRO2020) w Montrealu (Kanada) międzynarodowym konkursie zrzeszającym młodych ludzi z całego świata w celu rozwijania ich kreatywności, umiejętności projektowania i rozwiązywania problemów poprzez ambitne i edukacyjne działania robotów.

Znasz podstawy języka SQL? Czas na dalszą naukę z Ligą Niezwykłych Umysłów! Zapisz się na kurs wysyłając maila na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu podaj: imię i nazwisko, numer telefonu, numer karty bibliotecznej.

Zakres kursu: iloczyn kartezjański, łączenie tradycyjne, złączenia wewnętrzne, złączenia zewnętrzne, samozłączenia, podstawy projektowania baz danych, normalizacja baz danych, unia, indeksowanie tabel, zaawansowane opcje wyszukiwania, dodatkowe funkcje w SQL.

Uwaga:
szkolenie dla osób pełnoletnich. Cena 249 złotych obejmuje pełny kurs: 6 dwugodzinnych spotkań (wtorki) w dniach 12.11.2019-17.12.2019.

Grupy zorganizowane z wrocławskich szkół zapraszamy na zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii w ramach oferty edukacyjnej.

W ramach oferty edukacyjnej zapraszamy grupy zorganizowane z wrocławskich szkół ponadpodstawowych na zajęcia realizowane z wykorzystaniem platformy CoSphere i smartfonów. Smartfony są obecnie najważniejszym urządzeniem w życiu młodych osób, bo pozwalają „być na bieżąco”. Zapewniają komunikację, rozrywkę i relaks. Udowodnimy, że mogą być również narzędziem zdobywania wiedzy i samorozwoju.

Centrum Innowacji Przejście wraz Ligą Niezwykłych Umysłów zapraszają na nowy cykl zajęć z programowania dla dorosłych.

Centrum Innowacji Przejście serdecznie zaprasza na nietypowy spacer po Wrocławiu. W przestrzeni biblioteki zagościła makieta stworzona z dziećmi w wieku 11-14 lat podczas warsztatów „Wydrukowany Wrocław” realizowanych w ramach projektu Centrum Działań Nieoczywistych. W trakcie zajęć „Wrocław Enter”, „Wrocław Copy” i „Wrocław Paste”, uczestnicy nauczyli się projektowania 3D dzięki Fundacji CoderDojo i podstawowych zagadnień z zakresu urbanistyki dzięki Kołu Naukowemu Urbanistyki CARDO. Makieta to zaprojektowane przez dzieci i wydrukowane w 3D budynki Wrocławia. Każdy z nich posiada swój indywidualny kod QR, pod którym kryją się dodatkowe informacje. Aby „przejść ulicami makiety” wystarczy smartfon z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack, która pozwoli na skan wszystkich kodów i poznanie historii znanych i mniej znanych budynków Wrocławia.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony