Centrum Innowacji PRZEJŚCIE

Filia nr 13 MBP we Wrocławiu
ul. Świdnicka 19
50-066 Wrocław


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 71 798 64 99

fcb logo male

instagram logo

ZAPRASZAMY

 

poniedziałek 10–19
wtorek 10–19
środa 12–16
czwartek 10–19
piątek 10–19
sobota 10–15

Od 5 stycznia 2019 roku CI Przejście będzie czynne w soboty w godz. 10.00-15.00.

1. Zapisy

Korzystanie ze zbiorów CI PRZEJŚCIE jest bardzo proste. Wystarczy podejść do lady informacyjnej z ważnym dowodem osobistym i wyrobić odpowiednią kartę (obowiązuje również karta z innej filii MBP). Zapisanie się do biblioteki potrwa około 5 minut.

Do CI PRZEJŚCIE może zapisać się każdy. Zabierz ze sobą:

dowód osobisty (lub nowe prawo jazdy); przy zapisie prosimy o wpłatę 10 zł na Fundusz czytelniczy (wpłata dobrowolna),
przyjdź z ważną kartą z innej skomputeryzowanej Filii MBP, a będzie ona aktywowana bezpłatnie również u nas.
Pamiętaj, że:

jeśli nie masz jeszcze 18 lat, kartę zobowiązanie podpisują za ciebie rodzice lub opiekunowie prawni,
jeśli zgubisz kartę biblioteczną, musisz niezwłocznie nas o tym powiadomić.

2. Udostępnianie zbiorów

Jednorazowo możesz wypożyczyć:

5 książek – na okres nie dłuższy niż 30 dni,
1 grę planszową – na okres nie dłuższy niż 5 dni,
5 filmów – na okres nie dłuższy niż 5 dni.
Poza obręb CI PRZEJŚCIE nie wypożycza się:

bieżących czasopism,
książek oznaczonych kolorem czerwonym.
Za przetrzymanie zbiorów naliczane są opłaty:

0,20 zł. od jednej książki / za każdy dzień po terminie zwrotu,
2 zł od gry planszowej / za każdy dzień po terminie zwrotu,
2 zł od jednego filmy / za każdy dzień po terminie zwrotu.
Korzystanie na miejscu: każda osoba, która odwiedza CI Przejście może skorzystać z naszych zbiorów bez względu na to, czy jest do nas zapisana czy nie.

3. Procedura obsługi konta i logowanie

Na stronie głównej katalogu zbiorów w górnej zakładce wybieramy opcje moje konto. Pojawia się wtedy okno, w którym należy wypełnić dwa pola identyfikator (numer karty) i hasło (pierwsze sześć cyfr numeru Pesel). Po zalogowaniu można sprawdzić stan konta, klikając w poszczególne opcje:

wypożyczenia – stan bieżących wypożyczeń (terminów wypożyczeń i zwrotów, ostatnio dokonanych prolongat oraz limitów prolongat),
zamówienia – czy zostało zapisane i na jakim etapie realizacji obecnie się znajduje lista historii wypożyczeń – ostatnie 30 wypożyczeń,
transakcje finansowe – należności za przetrzymanie książek,
przedłużanie – istnieje możliwość samodzielnego przedłużania terminu zwrotu książki, o ile zbiory nie są przetrzymane, a dana pozycja nie posiada zamówień. W zakładce Moje konto wybieramy opcję Wypożyczenia, następnie klikamy w numer pozycji, którą chcemy przedłużyć (1,2, itp), po czym wybieramy opcje Kliknij, aby przedłużyć. Następnie zamykamy sesję.
możesz zlecić zamówienie – tylko z ważnym kontem bibliotecznym, dokonać zmiany hasła użytkownika. Hasłem może być wyrażenie od 3 do 12 znaków alfanumerycznych. Duże litery i znaki diakrytyczne (polskie litery) są rozróżniane, sprawdzić termin ważności konta.
Po zakończeniu sprawdzania swojego konta należy wylogować się z niego, klikając przycisk koniec sesji.

4. Wyszukiwanie w katalogu

Katalog można przeszukiwać dzięki opcji Wyszukiwanie.

Po wpisaniu tytułu, bądź autora i potwierdzeniu wyszukiwanej pozycji klawiszem Enter lub Dalej, należy sprawdzić, czy określona pozycja znajduje się w CI Przejście (Filia 13) i czy znajduje się na półce. W tym celu należy kliknąć Wszystkie egzemplarze.

Jeżeli poszukiwana pozycja znajduje się na półce w bibliotece pole Termin zwrotu jest puste i nie można złożyć zamówienia.
Jeżeli książka jest wypożyczona, w rubryce Termin zwrotu widnieje data jej przewidywanego zwrotu i wówczas można złożyć zamówienie.

5. Zamawianie

Możesz składać zamówienia przez Internet!

Zamówienie można złożyć na te pozycje, które są wypożyczone bądź zamówione przez innych czytelników (gdy w rubryce termin zwrotu, widnieje data zwrotu bądź informacja, że książka jest zarezerwowana). Składając zamówienie, wybieramy opcję Wszystkie egzemplarze. Jeśli wybranego przez ciebie egzemplarza nie ma na półce, to z prawej strony ramki nad Szczegółami pojawi się opcja Zamówienie. Logujemy się na konto (jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej), wprowadzając Identyfikator (numer karty znajdujący się pod kodem kreskowym) i Hasło (6 pierwszych cyfr Peselu). Potwierdzamy wprowadzone dane przyciskiem Dalej. Następnie wciskamy na dole opcję Dalej. System informuje, że zamówienie zostało przyjęte, a po chwili można sprawdzić swoje miejsce w kolejce. Jeśli na koncie pojawi się informacja: Zarezerwowane do...(data), książkę, grę, film należy odebrać do wskazanej daty.

Zamówione gry i filmy czekają na odbiór 5 dni.
Książki natomiast na półce rezerwacji czekają przez 7 dni.

6. Usuwanie zamówień

Chcąc usunąć zamówienie, musisz zalogować się na swoje konto biblioteczne. W zakładce Zamówienia należy kliknąć w numer porządkowy zamówienia, następnie na dole strony przycisk Usuń. Jeśli masz pewność, że dokładnie to zamówienie chcesz usunąć, potwierdź.

Uwaga: Nie można samodzielnie usunąć zamówienia, które czeka na odbiór w bibliotece. W tym celu musisz skontaktować się z nami telefonicznie lub osobiście.

7. Przedłużanie terminów

Termin zwrotu wypożyczenia można przedłużać online. Całkowitym okresem wypożyczenia dla poszczególnych mediów jest:

dla książek – maksymalnie 60 dni (pierwszy okres wypożyczenia – 30 dni i wszystkie przedłużenia – maksymalnie do 30 dni od oryginalnej daty zwrotu),
dla gier planszowych – maksymalnie 10 dni (pierwszy okres wypożyczenia – 5 dni i wszystkie przedłużenia – maksymalnie do 5 dni od oryginalnej daty zwrotu),
dla filmów – maksymalnie 10 dni (pierwszy okres wypożyczenia – 5 dni i wszystkie przedłużenia – maksymalnie do 5 dni od oryginalnej daty zwrotu).
Czytelnik po zalogowaniu się na swoje konto biblioteczne powinien wejść w zakładkę Wypożyczenia. Następnie należy kliknąć w liczbę porządkową wypożyczenia. Jeśli dana pozycja nie jest zamówiona przez innego czytelnika, istnieje możliwość samodzielnego przedłużenia terminu zwrotu.

Możesz przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych egzemplarzy:

telefoniczne: tel. 71 798 64 99,
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przez naszą stronę WWW, logując się na konto czytelnika w katalogu,
bezpośrednio w CI przejście.

8. Objaśnienia terminów

Rubryka: Status zamówienia

Na 30 dni – dotyczy książek
Na 5 dni – dotyczy gier planszowych i filmów
Niedostępny – egzemplarz w danym momencie wycofany z wypożyczania
Rubryka: Termin zwrotu

np. 24/06/2019 – termin, w którym upływa systemowy czas wypożyczenia
np. 30/06/2019 Zamówiony – termin, w którym upływa systemowy czas wypożyczenia.
Egzemplarz jest zarezerwowany przez innego czytelnika.
Zarezerwowany – egzemplarz oczekujący na odbiór przez czytelnika
Zarezerwowany Zamówiony – egzemplarz oczekujący na odbiór przez czytelnika oraz posiadający kolejne zamówienia
Rubryka: Status zamówienia w Moje konto

np. Czeka na pozycji 5 w kolejce. Termin zwrotu 02/02/2019 – egzemplarz wypożyczony do 02/02/2019. Jesteś na pozycji 5 w kolejce.
np. Czeka na pozycji 5 w kolejce – egzemplarz zarezerwowany dla pierwszej osoby w kolejce. Jesteś na pozycji 5 w kolejce.
np. Zarezerwowany do 20/02/2019 – zamówiony egzemplarz jest już do odebrania w bibliotece do 20/02/2019 włącznie.

9. Jeśli masz pytania...

napisz do nas maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zadzwoń: tel. 71 798 64 99,
zapytaj bibliotekarza przy stanowisku informacji na miejscu w CI PRZEJŚCIE.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

Początek strony