1.Wystawa „GRA BARW. GRA SŁÓW. GRA UCZUĆ”

Od 15 marca do 7 kwietnia 2019 r., w Centrum Innowacji Przejście, pojawi się wystawa prac 7 letniej Oli cierpiącej na autyzm. Mała artystka tworzy abstrakcje, które zaskakują wieloznacznością, kompozycją i doborem barw. Są jednocześnie formą jej terapii sensorycznej i sposobem na komunikowanie się ze światem zewnętrznym.
Więcej inforamcji o wystawie TUTAJ

2. Wystawa średniowiecznych miniatur: Damy i Rycerze

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na niezwykłą wystawę miniatur wykonanych przez Barbarę Bodziony, miniaturzystę i kaligrafa oraz jej uczniów i przyjaciół.
Wystawę będzie można oglądac w dniach 8-30 kwietnia.
Więcej inforamcji o wystawie TUTAJ

 

Na oba wydarzenia wstęp wolny!!!

Serdecznie zapraszamy!

Gra Barw gra sw gra uczu strona WWW kwadrat

Z mioci do starych ksig kwadrat1

 

Z przyjemnością informujemy, że z okazji Dnia Babci i Dziadka, już od poniedziałku (21 stycznia 2019 r.) będzie można wyrobić Srebrną Wrocławską Kartę Seniora nie tylko w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, ale również w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypominamy, że powyższa karta jest przeznaczona dla mieszkańców Wrocławia w wieku 60+ i upoważnia ich do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji i innych.
Więcej informacji na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl

Poniżej wykaz filii MBP, które będą wydawały Srebrną Wrocławską Kartę Seniora:

Filia nr 1, ul. Sztabowa 98
Filia nr 4, ul. Wieczysta 105
Filia nr 5, ul. Namysłowska 8
Filia nr 7, ul. Suwalska 5
Filia nr 11, ul. Krzywoustego 286
Filia nr 18, ul. Grabiszyńska 236a
Filia nr 22, ul. Chociebuska 8-10
Filia nr 23, bulwar Ikara 29-31
Filia nr 27, ul. Łokietka 13
Filia nr 42, ul. Serbska 5a
Filia nr 44, ul. Powstańców Śl. 210 tel.
Filia nr 57, ul. Szewska 78

karta seniora2

Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu zaprasza seniorów, którzy chcą poznać tajemnice wirtualnej rzeczywistości do skorzystania z oferty edukacyjnej i tematów:

  • Virtual Reality: rzeczywistość bliższa niż myślisz
  • Empatyczny VR: czyli psychologiczne aspekty wirtualnej rzeczywistości

Szczegóły warsztatów TUTAJ

Zapisy grup przyjmujemy:

  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefonicznie: 71 798 64 99

vr senior

Masz dużo wolnego czasu? Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury? Jesteśmy tu dla Ciebie, razem z Tobą chcemy tworzyć przestrzeń przyjazną seniorom, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chcących podzielić się swoją wiedzą, talentami, pasjami. Zostań naszym wolontariuszem.Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

„Wrocławska koperta życia” jest skierowana do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Informacje zawarte w kopertach mogą uratować życie, ponieważ zawierają podstawowe dane, które są potrzebne w trakcie udzielania pomocy.

„Wrocławska Koperta Życia” to inicjatywa, która może uratować życie! Drodzy seniorzy, Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do akcji dystrybucji „Wrocławskich Kopert Życia”. Możecie je odbierać w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Początek strony