Polecam czytelnikom o mocnych nerwach książkę Alexis Peri „Leningrad – Dzienniki z oblężonego miasta”.
To piękne miasto wzniesione na początku XVIII wieku przez cara
Piotra I Wielkiego, stało się dramatem.
Zostało oblężone w czasie II wojny światowej przez wojska hitlerowskie Wermachtu w latach 1941-1944. Autorka tej książki na podstawie dzienników i pamiętników mieszkańców Leningradu opisuje dramat tych ludzi skazanych przez blokadę wroga na wielki głód
i zagładę. Odcięci od świata stali się wrakami ludzkimi,
gdzie kromka chleba była luksusem. Pozbawieni uczuć i instynktu samozachowawczego dopuszczają się kanibalizmu. Białe noce nad Newą stały się ciemne
i mroczne, a miedziany jeździec – pomnik Piotra I Wielkiego
pełen rozpaczy
i goryczy patrzył na swoje miasto.

NIGDY WIĘCEJ WOJNY !!!

Emeryt- członek DKK (Filia nr 7)
Eugeniusz Frączyk

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach przygotowanych z okazji zbliżającego się Święta Seniorów:

  • konkurs na projekt krasnala „Seniorka” - wykonany dowolną techniką
  • konkurs literacki „Wrzeciona czasu” - czekamy na historie (biografie) najstarszych wrocławian związane z naszym miastem
  • konkurs fotograficzny „Tajemniczy, nieznany Wrocław” - pokazanie mało popularnych i oryginalnych miejsc we Wrocławiu w obiektywie seniorów
  • konkurs muzyczny - ułożenie Hymnu Dni Seniora
  • konkurs plastyczny – stworzenie pracy plastycznej inspirowanej twórczością literacką Edwarda Stachury.


Czekamy na Państwa prace do 31 sierpnia 2019.

Prace konkursowe należy opisać: imię, nazwisko, miejscowość, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail. Można je dostarczyć osobiście do pokoju nr 29. lub przesłać na adres: Wrocławskie Centrum Seniora; pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław, pokój nr 29.

Serdecznie zapraszamy do udziału, na zwycięzców czekają nagrody!

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursów – umieszczone są na stronie: http://www.seniorzy.wroclaw.pl/node/1090

 

Zbliżają się wakacje, nadszedł więc również czas odpoczynku dla naszych Wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby podzielić się swoją wiedzą z tymi, którzy trochę słabiej sobie radzą z nowymi technologiami. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy z tej pomocy skorzystali.
Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie po wakacjach :)

logo Wro Wol IT kolor

Z przyjemnością informujemy, że Srebrną Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić także w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypominamy, że powyższa karta jest przeznaczona dla mieszkańców Wrocławia w wieku 60+ i upoważnia ich do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji i innych.

Zobaczcie, które filie MBP, wydają Srebrną Wrocławską Kartę Seniora.

Masz dużo wolnego czasu? Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury? Jesteśmy tu dla Ciebie, razem z Tobą chcemy tworzyć przestrzeń przyjazną seniorom, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chcących podzielić się swoją wiedzą, talentami, pasjami. Zostań naszym wolontariuszem.Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Wrocławska Koperta Życia to inicjatywa, która może uratować życie! Drodzy seniorzy, Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do akcji dystrybucji Wrocławskich Kopert Życia. Możecie je odbierać w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drodzy Seniorzy, zobaczcie gdzie możecie je odebrać.

Początek strony