Zapraszamy na bezpłatne zajęcia dla dorosłych "Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie"

  • Robisz zakupy w sklepach internetowych?
  • Płacisz on-line?
  • Korzystasz z bankowości internetowej lub mobilnej?
  • Masz konto w mediach społecznościowych?
  • Korzystasz na co dzień z poczty elektronicznej? 

    Jeżeli odpowiedź choć na jedno pytanie brzmi TAK, te zajęcia są własnie dla Ciebie!

Obowiązują zapisy: tel. 71 798 64 99 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KIEDY? 16 stycznia 2020(czwartek), godz. 17:30 – 19:00
GDZIE? Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu,
ul. Świdnicka 19, Wrocław

internet

Kończymy kolejną edycję projektu - czas na przerwę świąteczną.
Dziękujemy wszystkim naszym Wolontariuszom, a także osobom korzystającym z ich pomocy.
Mamy nadzieję, że ta edycja nie była ostatnia i zobaczymy się w Nowym Roku.

Życzymy Wam wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz udanej zabawy sylwestrowej :)

 

 

Polecam czytelnikom o mocnych nerwach książkę Alexis Peri „ Leningrad – Dzienniki z oblężonego miasta”.

To piękne miasto wzniesione na początku XVIII wieku przez cara Piotra I Wielkiego, stało się dramatem. Zostało oblężone w czasie II wojny światowej przez wojska hitlerowskie Wermachtu w latach 1941-1944. Autorka tej książki na podstawie dzienników i pamiętników mieszkańców Leningradu opisuje dramat tych ludzi skazanych przez blokadę wroga na wielki głód i zagładę. Odcięci od świata stali się wrakami ludzkimi, gdzie kromka chleba była luksusem. Pozbawieni uczuć i instynktu samozachowawczego dopuszczają się kanibalizmu. Białe noce nad Newą stały się ciemne i mroczne, a miedziany jeździec – pomnik Piotra I Wielkiego pełen rozpaczy i goryczy patrzył na swoje miasto.

NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Członek DKK (Filia nr 7)
Eugeniusz Frączyk

Jako senior i członek Klubu DKK w Bibliotece (Filii nr 7) przy ul. Suwalskiej 5 na Maślicach polecam książkę Heather Morris „Tatuażysta z Auschwitz”.

Jest to opowieść więźnia przybyłego do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu transportem ze Słowacji. W latach 1942-1945 został wybrany przez Komendanta obozu w Oświęcimiu do tatuowania więźniów przybyłych z transportu z różnych krajów Europy do obozu koncentracyjnego. Tatowierer, tak nazywali tatuażystów Niemcy miał na imię Lale z pochodzenia był Żydem. Był dobrym człowiekiem, miał szlachetne serce, dużo pomagał współwięźniom, dzielił się zdobytą na terenie obozu żywnością. Dzięki jego pomocy niektórzy więźniowie przeżyli obóz. Najboleśniejszym jego przeżyciem było zagazowanie i spalenie w krematorium grupy dzieci z Rumunii. Podczas pobytu w obozie poznał więźniarkę ze Słowacji imieniem Gita, która też była Żydówką. Miłość tych dwojga była szczera i wzajemna, dzięki niej przetrwali obóz. Po wyzwoleniu obozu przez Armię Radziecką, drogi ich się rozeszły ale miłość dalej trwała. Lale odnalazł swoja ukochaną Gitę w Słowacji. Przyjechał furmanką pod jej dom.

Nawiązując do fraszki Sztaudyngera przytoczę fragment; ”dla zakochanych, strych jest pałacem”, dla nich furmanka była piękną karocą.

Polecam również w podobnym klimacie książkę - Miklosa Nyiszli „Byłem asystentem doktora Mendele". Jeden z bohaterów był tatuażystą a drugi asystentem doktora Mendele, obaj przeżyli choć byli Żydami.

Polecam obydwie książki
Czytelnik Eugeniusz Frączyk

Polecam czytelnikom o mocnych nerwach książkę Alexis Peri „Leningrad – Dzienniki z oblężonego miasta”.
To piękne miasto wzniesione na początku XVIII wieku przez cara
Piotra I Wielkiego, stało się dramatem.
Zostało oblężone w czasie II wojny światowej przez wojska hitlerowskie Wermachtu w latach 1941-1944. Autorka tej książki na podstawie dzienników i pamiętników mieszkańców Leningradu opisuje dramat tych ludzi skazanych przez blokadę wroga na wielki głód
i zagładę. Odcięci od świata stali się wrakami ludzkimi,
gdzie kromka chleba była luksusem. Pozbawieni uczuć i instynktu samozachowawczego dopuszczają się kanibalizmu. Białe noce nad Newą stały się ciemne
i mroczne, a miedziany jeździec – pomnik Piotra I Wielkiego
pełen rozpaczy
i goryczy patrzył na swoje miasto.

NIGDY WIĘCEJ WOJNY !!!

Emeryt- członek DKK (Filia nr 7)
Eugeniusz Frączyk

Z przyjemnością informujemy, że Srebrną Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić także w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypominamy, że powyższa karta jest przeznaczona dla mieszkańców Wrocławia w wieku 60+ i upoważnia ich do korzystania z wielu promocji, zniżek i specjalnych ofert z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, rekreacji i innych.

Zobaczcie, które filie MBP, wydają Srebrną Wrocławską Kartę Seniora.

Masz dużo wolnego czasu? Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury? Jesteśmy tu dla Ciebie, razem z Tobą chcemy tworzyć przestrzeń przyjazną seniorom, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chcących podzielić się swoją wiedzą, talentami, pasjami. Zostań naszym wolontariuszem.Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Wrocławska Koperta Życia to inicjatywa, która może uratować życie! Drodzy seniorzy, Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do akcji dystrybucji Wrocławskich Kopert Życia. Możecie je odbierać w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drodzy Seniorzy, zobaczcie gdzie możecie je odebrać.

Początek strony