banerek na stronę 548 na 131

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, nasi wolontariusze spotkali się w bibliotece przy okazji obchodów tego wyjątkowego święta. W tym dniu odbył się również spektakl „Improza”, zorganizowany przez Appendix Studio.

Spotkanie wolontariuszy

W dniach 9-11 marca 2018 r. w Centrum Innowacji Przejście odbyły się zajęcia instruktażowe dla wolontariuszy i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, zatytułowane „Technika wykonywania krótkich filmów amatorskich”. Przeprowadził je Kuba Gryzowski. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej, której efektem są filmiki mające KSIĄŻKĘ i BIBLIOTEKĘ w tle. Oto jeden z nich.

 

Z okazji Dnia Kobiet w Mediatece została przygotowana wystawa inspirujących cytatów o płci piękniej oraz wspaniałych zdjęć, które pokazały, że książka rzeczywiście jest kobietą. W role modelek wcieliły się bibliotekarki z Mediateki, a autorką zdjęć jest wolontariuszka Olga Khomenko. 

Czekamy na Ciebie niezależnie od wieku, wykształcenia, zainteresowań i doświadczenia. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko-, jak i długoterminową. Współpracując z nami zawsze będziesz na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury. Podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Program pracy dopasujemy do Twoich indywidualnych zainteresowań, potrzeb oraz preferencji czasowych.

Jeśli planujesz rozpoczęcie współpracy wolontarystycznej z MBP we Wrocławiu rozpocznij swoje działania od wypełnienia załączonej ankiety. Pomoże nam ona w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować.

If you want to become a volunteer at the Wrocław Public Library all you need to really do is fill out the application form and wait for a reply. Quite easy, isn’t it? No previous experience at a similar position is needed. We’ll be delighted to work with you regardless ofyour age, educational background and interests. We are interested in short as well as long term cooperation.

If you wish to become a volunteer at the Wrocław Public Library, the first step is to fill out the short questionnaire set out below. Thanks to the information you’ll provide us with, we’ll be able to prepare a customized offer that will hopefully comply with your expectations as well as fit your time schedule and reflect the degree to which you want to get involved.

W 2018 r. zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych wolontariuszy Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu do udziału w bezpłatnych spotkaniach i szkoleniach. Wszystkich zainteresowanych wolontariuszy prosimy o zgłoszenia do koordynatora wolontariatu, Beaty Żuchowskiej-Guszkowskiej, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 71 347 12 67. Przyślemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i dokładne terminy zajęć.

Poznaj wolontariuszy wspierających MBP w prowadzeniu zajęć językowych Language Cafe.

Masz wolny czas i chęć do pracy? Zostań wolontariuszem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Zapoznaj się z „Regulaminem wolontariatu” i treścią „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

DSC 3290

 

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

  • pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

  • organizować zajęcia w bibliotece,

  • przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

  • prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

  • dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

  • pomagać w pracach bibliotecznych.


Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.


Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.


Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska

e-mail: bzuchowska@biblioteka.wroc.pl

tel. 71 347 12 67

 

Początek strony