banerek na stronę 548 na 131

„W Portugalii mówimy, że co prawda wolontariusze nie dostają pieniędzy za swoją pracę, ale otrzymują wynagrodzenie emocjonalne” - to słowa Dulce Ferreiry (Eugênio de Almeida Foundation), które padły w czasie wideokonferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

Wrocław Municipal Library and Foundation for Sustainable Development (Fundacja EkoRozwoju) invite you to join their EVS project „Climate for Change!". Deadline for application: 29th October 2018.

Pani Basia to nasza Wolontariuszka do zadań specjalnych, która chętnie bierze udział w wielu organizowanych przez nas wydarzeniach. Tym razem świętowała z nami dziesięć lat GILgotek. Wrocławska pisarka Agnieszka Gil już od dziesięciu lat prowadzi GILgotki - zajęcia okołoliterackie dla dzieci. Spotkanie odbyło się w sobotę 13 października w Bibliotece Grafit, a nasza Wolontariuszka, Pani Basia, była jego mocnym akcentem. Zobaczcie zdjęcia Pani Basi w akcji!

Yu Jen w październiku rozpocznie studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierunek, jaki wybrał, to historia. Ta nauka od zawsze go fascynowała – podobnie jak wszelkie inicjatywy związane z kulturą. Między innymi dlatego zgłosił się do Mediateki już na miesiąc przed studiami. Yu, który lubi spolszczać swoje imię i nazywać się Yurkiem, pomaga nam w codziennych bibliotecznych pracach. Bez niego zginęlibyśmy pod lawinami książek! Podczas następnego festiwalu Równoleżnik Zero będziecie mieli okazję posłuchać prelekcji Yurka. Wolontariusz opowie o swojej ojczyźnie – Tajwanie. Tymczasem Yu Jen zaprasza do Mediateki na lekcje języka chińskiego od podstaw – sprawdź szczegóły na Facebooku...

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., czyli w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, nasi wolontariusze spotkali się w bibliotece przy okazji obchodów tego wyjątkowego święta. W tym dniu odbył się również spektakl „Improza”, zorganizowany przez Appendix Studio.

Spotkanie wolontariuszy

W dniach 9-11 marca 2018 r. w Centrum Innowacji Przejście odbyły się zajęcia instruktażowe dla wolontariuszy i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, zatytułowane „Technika wykonywania krótkich filmów amatorskich”. Przeprowadził je Kuba Gryzowski. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej, której efektem są filmiki mające KSIĄŻKĘ i BIBLIOTEKĘ w tle. Oto jeden z nich.

 

Z okazji Dnia Kobiet w Mediatece została przygotowana wystawa inspirujących cytatów o płci piękniej oraz wspaniałych zdjęć, które pokazały, że książka rzeczywiście jest kobietą. W role modelek wcieliły się bibliotekarki z Mediateki, a autorką zdjęć jest wolontariuszka Olga Khomenko. 

Czekamy na Ciebie niezależnie od wieku, wykształcenia, zainteresowań i doświadczenia. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko-, jak i długoterminową. Współpracując z nami zawsze będziesz na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z obszaru kultury. Podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Program pracy dopasujemy do Twoich indywidualnych zainteresowań, potrzeb oraz preferencji czasowych.

Jeśli planujesz rozpoczęcie współpracy wolontarystycznej z MBP we Wrocławiu rozpocznij swoje działania od wypełnienia załączonej ankiety. Pomoże nam ona w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować.

If you want to become a volunteer at the Wrocław Public Library all you need to really do is fill out the application form and wait for a reply. Quite easy, isn’t it? No previous experience at a similar position is needed. We’ll be delighted to work with you regardless ofyour age, educational background and interests. We are interested in short as well as long term cooperation.

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

DSC 3290

 

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

  • pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

  • organizować zajęcia w bibliotece,

  • przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

  • prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

  • dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

  • pomagać w pracach bibliotecznych.


Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.


Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.


Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska

e-mail: bzuchowska@biblioteka.wroc.pl

tel. 71 347 12 67

 

Początek strony