banerek na stronę 548 na 131

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Wolontariatu. W tym roku świętowaliśmy w Kinie Nowe Horyzonty. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Spotykamy się w bibliotece przy ul. Szewskiej 78 w sobotę, 14 września 2019 r., o godzinie 14:00. Na balkonie i w pobliżu biblioteki rozstawimy leżaki i będziemy czytać książki, które najbardziej lubicie. Gdyby pogoda nie dopisała, przeniesiemy się do wnętrza biblioteki. Część z nas będzie rozdawać książki, zakładki, cukierki.... Całość przewidziana jest na 2 godziny. Każdy wolontariusz otrzyma od nas koszulkę z logo MBP oraz napisem WOLONTARIUSZ. Mile widziane szalone nakrycia głowy! Zapraszam serdecznie.

Deniz, an EVS volunteer working in Mediateka, wants to share her first experiences in Poland.

W dniach 4-6 kwietnia odbyła się ósma edycja Festiwalu Podróżników Równoleżnik Zero. W tym roku kontynentem przewodnim była Azja. Nasi wolontariusze pomogli nam przy promocji festiwalu, prowadzeniu punktów INFO oraz wspomogli nas w sprawach technicznych. WIELKIE DZIĘKI! :)

[ENGLISH BELOW] 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i obchodzimy go w Mediatece! Z tej okazji nasze wolontariuszki EVS przygotowały wystawę "Literatura poza granicami", którą będzie można oglądać od 23 kwietnia do 22 maja 2019 roku. Dowiedzmy się więcej o Światowym Dniu Książki i odkryjmy literaturę z innych kultur świata spoglądając poza granice.

W kwietniu do zespołu Mediateki dołączyła Deniz – wolontariuszka EVS z Turcji. Pomaga nam w codziennych obowiązkach i aktywnie uczestniczy w tworzeniu wystawy z okazji Światowego Dnia Książki. Wykorzystuje tu swoje zainteresowanie fotografią i sztuką. Deniz zaczęła pracę z nami tuż przez Festiwalem Podróżniczym Równoleżnik Zero. Fotografowała wydarzenia odbywające się w trakcie festiwalu. Poniżej zamieszczamy jej refleksję po Festiwalu i kilka fotografii.

Zapraszamy wszystkich wolontariuszy, którzy będą pracować przy organizacji Festiwalu Równoleżnik Zero, na spotkanie integracyjno-informacyjne, które odbędzie się w bibliotece przy ul. Szewskiej 78, w dwóch terminach: 20 marca 2019 r. (środa), o godz. 17.00 i 23 marca 2019 r. (sobota), godz. 14.00. 

 

Cześć, tu Ewelina i Filip! Dziś zrecenzujemy dla Was grę „Duuuszki”. Jest to gra typowo imprezowa. Mogą w nią grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Twórcą jest Jacques Zeimet. „Duuuszki” to zabawa dla 2 do 8 graczy w wieku od 8 do 108 lat. Trwa około 15 minut.

Czy wiedzieliście, że w Mediatece można wypożyczać gry planszowe? Filip i Ewelina – uczniowie gimnazjum i nasi wolontariusze – postanowili podzielić się z Wami swoją opinią na temat niektórych tytułów. Oddajemy w Wasze ręce pierwszy tekst z cyklu „Filip i Ewelina recenzują”. 

Przychodzisz na zajęcia Language Cafe w Mediatece? Być może znasz już Johannę, która prowadzi spotkania z językiem hiszpańskim. Jej grupa należy do najliczniejszych i najbardziej zaangażowanych – przez ostatnie trzy miesiące odbyło się dziesięć spotkań, a w każdym z nich wzięło udział średnio 12 osób. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc serdecznie zapraszamy! Jeśli się wahasz, przeczytaj historię Johanny – na pewno przekona Cię do odwiedzenia Mediateki.
Johanna wzięła udział w projekcie Fundacji Go'n'Act „Gramy!”. W Mediatece prowadzi konwersacje w języku hiszpańskim (w każdy wtorek o 16:30, zapisy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Rozmowa z Johanną w ramach projektu „Gramy!”...

Newsletter MBP

captcha 
Regulamin
Bądź na bieżąco: nowości na półkach MBP, organizowane imprezy, spotkania autorskie, warsztaty i konkursy.

DSC 3290

 

Regulamin MBP we Wrocławiu

    


 

WOLONTARIAT w MBP

Jak możesz pomóc?

Wolontariusze mogą uczestniczyć w różnych działaniach i projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, np.:

  • pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji,

  • organizować zajęcia w bibliotece,

  • przygotowywać wystawy oraz materiały do pracy z dziećmi,

  • prowadzić kursy komputerowe dla seniorów,

  • dostarczać książki do domu osobom chorym i niepełnosprawnym,

  • pomagać w pracach bibliotecznych.


Kto może zostać wolontariuszem?

Wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 13 rok życia i zgłosili  w wybranej bibliotece chęć współpracy.


Co należy zrobić, by zostać wolontariuszem w MBP?

Swoje działania rozpocznij od wypełnienia ankiety, która pomoże nam w przygotowaniu dla Ciebie optymalnej propozycji – co, gdzie, jak i kiedy możemy razem zrealizować. W ciągu tygodnia skontaktuje się z Tobą koordynator wolontariatu. Kolejny krok to ustalenie zadań i podpisanie „Porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych”. Osoby niepełnoletnie dodatkowo zobowiązane są do przedłożenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.


Koordynator wolontariatu:

Beata Żuchowska-Guszkowska

e-mail: bzuchowska@biblioteka.wroc.pl

tel. 71 347 12 67

 

Początek strony